Rozsądne rodzicielstwo

Fakty i mity dotyczące opieki nad noworodkiem

Czym rózni się połóg po cięciu cesarskim od tego po porodzie naturalnym?

Zmiany, jakie zachodzą w organizmie kobiety po porodzie naturalnym różnią się od zmian po cesarskim cięciu.

Webinar - Fakty i mity na temat szczepień

Zapraszamy na drugą część webinarów - Fakty i mity na temat szczepień

Podsumowanie Webinaru - Uniwersytet Rodzicielstwa

Podsumowanie pierwszego Webinara z cyklu Uniwersytet Rodzicielstwa

Więcej czasu na zgłaszanie położnych na medal - nominować można do końca września

W związku z nadzwyczajną sytuacją spowodowaną sytuacją epidemiczną Organizatorzy ogólnopolskiego konkursu “Położna na medal” wydłużają termin składania nominacji. Zamiast do końca lipca, mamy i ich rodziny mają czas na zgłaszanie kandydatur wyjątkowych położnych do 30 września. Nominacje można składać przez formularz na stronie poloznanamedal.info

Dzień Polskiej Położnej

Szczególnie dziś dziękujemy Wam za wiedzę, wsparcie, opanowanie i bezcenne doświadczenie. Za to, że towarzyszycie kobietom i ich rodzinom, i pozwalacie im uwierzyć, że dadzą radę.

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. To musisz o nich wiedzieć

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki.

Żółtaczka u noworodków, przypadłość nie tylko wcześniaków

Żółtaczka noworodkowa jest jednym z możliwych do wystąpienia tak zwanych stanów przejściowych. Położna Jolanta Marat-Ignaczak, ambasadorka kampanii “Położna na medal” zwraca uwagę, że zwykle jest ona fizjologiczna i może wystąpić zarówno u noworodków z ciąż donoszonych, jak też i u wcześniaków.

Badania w ciąży – za które zapłacisz, a za które nie? I kiedy warto je wykonywać?

Ciąża to czas, kiedy regularne stają się wizyty u lekarza, w tym przypadku u ginekologa-położnika. Regularne są także badania wykonywane na zlecenie lekarza.

PRAWIDŁOWA KOMUNIKACJA POŁOŻNEJ Z PACJENTKĄ. JAK POWINNA WYGLĄDAĆ, ŻEBY KAŻDA CZUŁA SIĘ BEZPIECZNA?

Ciąża i poród to jeden z najważniejszych momentów w życiu kobiety. To jednocześnie okres zachodzących wielkich zmian. Przynosi kobiecie i jej rodzinie nie tylko radość, miłość, szczęście i satysfakcję, ale również rozczarowanie, zmęczenie i wiele trudnych sytuacji.